АХ-ын 97 жилийн ойн баяр наадам

Зохиогдсон газар: Улаанбаатар хот
Зохиогдсон огноо: 2018/07/10 - 2018/07/13
Уралдсан морьдын тоо: 1535

Үндэсний их баяр цэнгэл наадам

Азарга
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Б.Баттөр
ААУ
Б.Баттөр
Төв, Угтаалцайдам сум
Бидэрт халиун Бидэрт халиун Б.Баттөр
ААУ
Б.Баттөр
Төв, Угтаалцайдам сум
2 О.Батбилэг
МУТМУ
О.Батбилэг
Төв
Хүхээ халзан Хүхээ халзан О.Батбилэг
МУТМУ
О.Батбилэг
Төв
3 Д.Баянбат
МУМУ
Д.Баянбат
Төв
Наран хонгор Наран хонгор Д.Баянбат
МУМУ
Д.Баянбат
Төв
4 Н.Атарбаяр
ААУ
Н.Атарбаяр
Хэнтий, Баян - Овоо сум
Зээрд Зээрд Н.Атарбаяр
ААУ
Н.Атарбаяр
Хэнтий, Баян - Овоо сум
5 Д.Ганхуяг
ААУ
Д.Ганхуяг
Хөвсгөл, Цагаан - Уул сум
Молор хүрэн Молор хүрэн Г.Доржпүрэв
МУТМУ
Г.Доржпүрэв
Хөвсгөл, Их - Уул сум
6 Б.Буянбаатар
ААУ
Б.Буянбаатар
Булган, Дашинчилэн сум
Сартай хээр Сартай хээр Б.Буянбаатар
ААУ
Б.Буянбаатар
Булган, Дашинчилэн сум
7 С.Дамбажав
ААУ
С.Дамбажав
Төв, Алтанбулаг сум
Хээр Хээр С.Дамбажав
ААУ
С.Дамбажав
Төв, Алтанбулаг сум
8 Т.Болдбаатар
МУМУ
Т.Болдбаатар
Хөвсгөл, Мөрөн сум
Магнай халиун Магнай халиун Э.Мөнх-Эрдэнэ
ААУ
Э.Мөнх-Эрдэнэ
Сүхбаатар, Эрдэнэцагаан сум
10 С.Мөнхнасан
Зүтгэлтэн
С.Мөнхнасан
Говь Алтай, Дарви сум
Бүлтэн бор Бүлтэн бор М.Гантөгс
ААУ
М.Гантөгс
Дундговь, Дэлгэрхангай сум
Нийт уралдсан Азарга: 153
Их нас
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Ш.Мөнгөншагай
Зүтгэлтэн
Ш.Мөнгөншагай
Төв, Дэлгэрхаан сум
Залуу зээрд Залуу зээрд Г.Буянтогтох
МУМУ
Г.Буянтогтох
Улаанбаатар
2 Б.Саянсанаа
Удам
Б.Саянсанаа
Төв, Батсүмбэр сум
Хээр Хээр н.Баянжаргал
Зүтгэлтэн
н.Баянжаргал
Улаанбаатар
3 Б.Лхагва-Очир
МУМУ
Б.Лхагва-Очир
Дундговь, Хулд сум
Дайчин халзан Дайчин халзан Б.Лхагва-Очир
МУМУ
Б.Лхагва-Очир
Дундговь, Хулд сум
4 Д.Баяраа
МУТМУ
Д.Баяраа
Завхан, Дөрвөлжин сум
Хүрэн Хүрэн Д.Баяраа
МУТМУ
Д.Баяраа
Завхан, Дөрвөлжин сум
5 Д.Ганбаатар
МУТМУ
Д.Ганбаатар
Говь Алтай, Баян - Уул сум
Мэнгэт хүрэн Мэнгэт хүрэн П.Алтансүх
МУАУ
П.Алтансүх
Говь Алтай
6 Д.Дагвадорж
МУТМУ
Д.Дагвадорж
Завхан, Яруу сум
Ембүү хар Ембүү хар Б.Пүрэв-Очир
Зүтгэлтэн
Б.Пүрэв-Очир
Хэнтий
7 Ш.Мөнгөншагай
Зүтгэлтэн
Ш.Мөнгөншагай
Төв, Дэлгэрхаан сум
Хүрэн Хүрэн Г.Буянтогтох
МУМУ
Г.Буянтогтох
Улаанбаатар
8 Б.Бат-Өлзий
ААУ
Б.Бат-Өлзий
Хэнтий
Хүрэн Хүрэн Б.Бат-Өлзий
ААУ
Б.Бат-Өлзий
Хэнтий
9 Д.Ганзориг
ААУ
Д.Ганзориг
Төв, Алтанбулаг сум
Хүрэн халзан Хүрэн халзан Б.Батхүү
ААУ
Б.Батхүү
Төв, Алтанбулаг сум
10 Ц.Энхтайван
ААУ
Ц.Энхтайван
Баянхонгор, Баян - Овоо сум
Цавьдар Цавьдар Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв
Нийт уралдсан Их нас: 339
Соёолон
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 А.Билигүдэй
Зүтгэлтэн
А.Билигүдэй
Хөвсгөл, Рашаант сум
Хонгор халзан Хонгор халзан М.Алтан-Очир
ААУ
М.Алтан-Очир
Улаанбаатар
2 Ц.Мөнххуяг
ААУ
Ц.Мөнххуяг
Завхан
Тод янзага Тод янзага Г.Буянтогтох
МУМУ
Г.Буянтогтох
Улаанбаатар
3 Д.Ганхуяг
ААУ
Д.Ганхуяг
Хөвсгөл, Цагаан - Уул сум
Хээр Хээр Г.Доржпүрэв
МУТМУ
Г.Доржпүрэв
Хөвсгөл, Их - Уул сум
4 З.Мэндсайхан
МУМУ
З.Мэндсайхан
Ховд, Мянгад сум
Хонгор Хонгор Д.МӨНХБАТ
МУТМУ
Д.МӨНХБАТ
Төв
5 Г.Хадхүү
ААУ
Г.Хадхүү
Өвөрхангай, Өлзийт сум
Дөлгөөн хар Дөлгөөн хар П.Балдандорж
САУ
П.Балдандорж
Улаанбаатар, Багахангай дүүрэг
6 Б.Нямжав
Зүтгэлтэн
Б.Нямжав
Төв, Баян сум
хээр хээр Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв
7 Д.Бат-Эрдэнэ
МУТМУ
Д.Бат-Эрдэнэ
Өмнөговь
Цавьдар Цавьдар Э.Дашчирэв
ААУ
Э.Дашчирэв
Архангай, Их тамир сум
9 Т.Ууганбаяр
Зүтгэлтэн
Т.Ууганбаяр
Завхан, Эрдэнэхайрхан сум
Халтар Халтар М.Алтан-Очир
ААУ
М.Алтан-Очир
Улаанбаатар
10 Г.Жавхлантөгс
Удам
Г.Жавхлантөгс
Говь Алтай, Халиун сум
Хүрэн халзан Хүрэн халзан Ш.Бадамжунай
ААУ
Ш.Бадамжунай
Архангай, Өндөр Улаан сум
Нийт уралдсан Соёолон: 197
Хязаалан
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Х.Болорчулуун
ААУ
Х.Болорчулуун
Дорнод
Хүрэн Хүрэн М.Эрдэнэбат
САУ
М.Эрдэнэбат
Дорнод, Булган сум
2 Д.ХИШИГЖАРГАЛ
МУТМУ
Д.ХИШИГЖАРГАЛ
Булган, Гурванбулаг сум
Бэлэвсэн зээрд Бэлэвсэн зээрд С.Эрдэнэбат
МУАУ
С.Эрдэнэбат
Төв
3 Ц.Дамдин-Ядам
ААУ
Ц.Дамдин-Ядам
Увс, Тэс сум
Цоохор Цоохор Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв
4 З.Шижирбат
Зүтгэлтэн
З.Шижирбат
Говь Алтай, Дэлгэр сум
Бор халзан Бор халзан Г.Бат-Эрдэнэ
НАУ
Г.Бат-Эрдэнэ
Дундговь, Дэрэн сум
5 Б.Нямжав
Зүтгэлтэн
Б.Нямжав
Төв, Баян сум
Халтар Халтар Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв
6 Б.Баярдорж
МУАУ
Б.Баярдорж
Завхан, Цагаанчулуут сум
Хээр Хээр Т.Батцоож
МУТМУ
Т.Батцоож
Ховд
7 И.Золбоот
МУАУ
И.Золбоот
Баянхонгор
Зээрд Зээрд Ч.Амарсанаа
ААУ
Ч.Амарсанаа
Баянхонгор, Бууцагаан сум
8 Ш.Мөнгөншагай
Зүтгэлтэн
Ш.Мөнгөншагай
Төв, Дэлгэрхаан сум
Цавьдар Цавьдар Г.Буянтогтох
МУМУ
Г.Буянтогтох
Улаанбаатар
9 С.Нямжав
Зүтгэлтэн
С.Нямжав
Булган, Сайхан сум
Сартай хээр Сартай хээр С.Нямжав
Зүтгэлтэн
С.Нямжав
Булган, Сайхан сум
10 Н.Билгээ
НАУ
Н.Билгээ
Улаанбаатар, Сонгинохайрхан дүүрэг
Итгэл хүрэн Итгэл хүрэн Ц.Цэнд-Аюуш
МУМУ
Ц.Цэнд-Аюуш
Өвөрхангай, Өлзийт сум
Нийт уралдсан Хязаалан: 236
Шүдлэн
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Х.Гарьдмагнай
Зүтгэлтэн
Х.Гарьдмагнай
Өвөрхангай, Хархорин сум
Бор Бор Т.Батзориг
МУТМУ
Т.Батзориг
Дорнод, Цагаан - Овоо сум
2 Б.Норовсамбуу
ААУ
Б.Норовсамбуу
Увс
Халиун Халиун Р.Мөнхтөр
ААУ
Р.Мөнхтөр
Сүхбаатар, Халзан сум
3 С.Гантөмөр
Зүтгэлтэн
С.Гантөмөр
Сүхбаатар, Түмэнцогт сум
Хул Хул С.Төмөр-Очир
МУТМУ
С.Төмөр-Очир
Сүхбаатар
4 Д.Очирсүрэн
ААУ
Д.Очирсүрэн
Сэлэнгэ, Сүхбаатар сум
Хул Хул Д.Очирсүрэн
ААУ
Д.Очирсүрэн
Сэлэнгэ, Сүхбаатар сум
5 О.Батболд
МУМУ
О.Батболд
Төв, Сэргэлэн сум
Цолмон халтар Цолмон халтар О.Батболд
МУМУ
О.Батболд
Төв, Сэргэлэн сум
10 Б.Энх-Амгалан
Удам
Б.Энх-Амгалан
Өвөрхангай
Ягаан Ягаан Л.Батмөнх
МУТМУ
Л.Батмөнх
Говь Алтай, Бигэр сум
Нийт уралдсан Шүдлэн: 201
Даага
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Н.Баярхүү
ААУ
Н.Баярхүү
Сүхбаатар, Халзан сум
Улс хүрэн Улс хүрэн Н.Баярхүү
ААУ
Н.Баярхүү
Сүхбаатар, Халзан сум
2 Т.Төрмөнх
ААУ
Т.Төрмөнх
Сэлэнгэ, Баянгол сум
Хүрэн Хүрэн Т.Төрмөнх
ААУ
Т.Төрмөнх
Сэлэнгэ, Баянгол сум
3 П.Батбаяр
ААУ
П.Батбаяр
Хөвсгөл, Тариалан сум
Саятан хээр Саятан хээр П.Батбаяр
ААУ
П.Батбаяр
Хөвсгөл, Тариалан сум
4 Б.Энхбаяр
ААУ
Б.Энхбаяр
Ховд, Мянгад сум
Халтар Халтар Т.Батцоож
МУТМУ
Т.Батцоож
Ховд
5 Б.Норовсамбуу
ААУ
Б.Норовсамбуу
Увс
Хүрэн халзан Хүрэн халзан Р.Мөнхтөр
ААУ
Р.Мөнхтөр
Сүхбаатар, Халзан сум
6 Д.Дэлгэрбаяр
МУМУ
Д.Дэлгэрбаяр
Булган, Хутаг - Өндөр сум
Зээрд Зээрд Д.Дэлгэрбаяр
МУМУ
Д.Дэлгэрбаяр
Булган, Хутаг - Өндөр сум
8 Д.ХИШИГЖАРГАЛ
МУТМУ
Д.ХИШИГЖАРГАЛ
Булган, Гурванбулаг сум
Хул Хул С.Эрдэнэбат
МУАУ
С.Эрдэнэбат
Төв
9 Л.Алтанхуяг
Зүтгэлтэн
Л.Алтанхуяг
Баянхонгор, Жаргалант сум
Халтар Халтар Р.Мөнхтөр
ААУ
Р.Мөнхтөр
Сүхбаатар, Халзан сум
Нийт уралдсан Даага: 112
Эрлийз дээд
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Г.Чинзориг
Удам
Г.Чинзориг
Говь Алтай, Халиун сум
Сарт зээрд Сарт зээрд А.Нямбаатар
ААУ
А.Нямбаатар
Дорноговь, Сайншанд сум
2 О.Рэнцэнжүгдэр
Удам
О.Рэнцэнжүгдэр
Төв, Баянцогт сум
Төгс бор Төгс бор Д.Одгэрэл
МУТМУ
Д.Одгэрэл
Төв
3 Б.Энхболд
МУМУ
Б.Энхболд
Завхан
Булган хонгор Булган хонгор Б.Энхболд
МУМУ
Б.Энхболд
Завхан
4 С.Лувсанбалдан
МУТМУ
С.Лувсанбалдан
Төв, Батсүмбэр сум
Луу халтар Луу халтар С.Лувсанбалдан
МУТМУ
С.Лувсанбалдан
Төв, Батсүмбэр сум
5 Ч.Цэрэнбат
МУАУ
Ч.Цэрэнбат
Хөвсгөл, Шинэ - Идэр сум
Хул Хул Д.ОНОН
МУТМУ
Д.ОНОН
Төв
6 Б.Ганхөлөг
ААУ
Б.Ганхөлөг
Өвөрхангай, Хужирт сум
Янзага хул Янзага хул Ц.Батболд
НАУ
Ц.Батболд
Төв, Сэргэлэн сум
7 Б.Батсайхан
Зүтгэлтэн
Б.Батсайхан
Дорнод, Цагаан - Овоо сум
Ягаан халзан Ягаан халзан Б.Батсайхан
Зүтгэлтэн
Б.Батсайхан
Дорнод, Цагаан - Овоо сум
8 П.Одонбаатар
МУМУ
П.Одонбаатар
Дундговь, Сайнцагаан сум
Даншиг хүрэн Даншиг хүрэн П.Одонбаатар
МУМУ
П.Одонбаатар
Дундговь, Сайнцагаан сум
9 Г.Дорж-Алтангэрэл
ААУ
Г.Дорж-Алтангэрэл
Дорнод, Хэрлэн сум
Сарт зээрд Сарт зээрд Г.Дорж-Алтангэрэл
ААУ
Г.Дорж-Алтангэрэл
Дорнод, Хэрлэн сум
10 Ж.Мөнхтөр
Зүтгэлтэн
Ж.Мөнхтөр
Дархан-Уул, Дархан сум
Хонгор халзан Хонгор халзан Ж.Мөнхтөр
Зүтгэлтэн
Ж.Мөнхтөр
Дархан-Уул, Дархан сум
Нийт уралдсан Эрлийз дээд: 90
Эрлийз дунд
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Г.Дашзэвэг
ААУ
Г.Дашзэвэг
Төв, Баяндэлгэр сум
Сарт хээр Сарт хээр З.Алтан-Эрдэнэ
ААУ
З.Алтан-Эрдэнэ
Говь Алтай, Жаргалан сум
2 Л.Бат-Оргил
Удам
Л.Бат-Оргил
Төв, Батсүмбэр сум
Мөнгөн хошуут Мөнгөн хошуут С.Лувсанбалдан
МУТМУ
С.Лувсанбалдан
Төв, Батсүмбэр сум
3 Д.Лхагвасүрэн
ААУ
Д.Лхагвасүрэн
Архангай, Хотонт сум
Буган хээр Буган хээр П.Баттулга
САУ
П.Баттулга
Улаанбаатар, Сонгинохайрхан дүүрэг
4 Л.Ганболд
ААУ
Л.Ганболд
Хөвсгөл, Мөрөн сум
Хүрэн халзан Хүрэн халзан Л.Ганболд
ААУ
Л.Ганболд
Хөвсгөл, Мөрөн сум
5 Б.Нямжав
Зүтгэлтэн
Б.Нямжав
Төв, Баян сум
Зээрд Зээрд Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв
6 Э.Энхбаяр
Зүтгэлтэн
Э.Энхбаяр
Төв, Сэргэлэн сум
Зээрд халзан Зээрд халзан Э.Энхбаяр
Зүтгэлтэн
Э.Энхбаяр
Төв, Сэргэлэн сум
7 Ч.Бямбасүрэн
МУАУ
Ч.Бямбасүрэн
Өвөрхангай, Уянга сум
Хүрэн Хүрэн Ч.Бямбасүрэн
МУАУ
Ч.Бямбасүрэн
Өвөрхангай, Уянга сум
9 Т.Батжаргал
ААУ
Т.Батжаргал
Хэнтий, Дадал сум
Хул Хул Б.Лхагва-Очир
МУМУ
Б.Лхагва-Очир
Дундговь, Хулд сум
Нийт уралдсан Эрлийз дунд: 112
Эрлийз доод
Байр Эзэн Морины нэр Уяач
1 Я.Содбаатар
Зүтгэлтэн
Я.Содбаатар
Өвөрхангай, Хархорин сум
Хонгор Хонгор Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв
2 Н.Баярсайхан
Зүтгэлтэн
Н.Баярсайхан
Дорнод, Цагаан - Овоо сум
Ухаа халзан Ухаа халзан Ж.Нямжав
САУ
Ж.Нямжав
Дорнод, Цагаан - Овоо сум
4 Б.Батсуурь
Зүтгэлтэн
Б.Батсуурь
Төв, Борнуур сум
Дэнжгэр хээр Дэнжгэр хээр О.Батбилэг
МУТМУ
О.Батбилэг
Төв
5 Я.Содбаатар
Зүтгэлтэн
Я.Содбаатар
Өвөрхангай, Хархорин сум
Хар Хар Т.Ихбаяр
МУМУ
Т.Ихбаяр
Төв
6 Д.Лхагвасүрэн
ААУ
Д.Лхагвасүрэн
Архангай, Хотонт сум
Хүрэн Хүрэн П.Баттулга
САУ
П.Баттулга
Улаанбаатар, Сонгинохайрхан дүүрэг
8 Д.Цогтбаяр
ААУ
Д.Цогтбаяр
Говь Алтай, Есөнбулаг сум
Хонгор халзан Хонгор халзан Д.Цогтбаяр
ААУ
Д.Цогтбаяр
Говь Алтай, Есөнбулаг сум
9 Х.Бат-Эрдэнэ
МУТМУ
Х.Бат-Эрдэнэ
Говь Алтай
Хээр Хээр Б.Бат-Өлзий
МУТМУ
Б.Бат-Өлзий
Хэнтий
Нийт уралдсан Эрлийз доод: 95

0 Сэтгэгдэл

ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй.

    Сэтгэгдэл бичигдээгүй байна